LimeSurvey Develop - en to ms translation catalogue (1154 entries)

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
ms: %s telah dilangkau kerana mereka disenarai hitamkan

en: %s of %s columns selected
ms: %s dari %s lajur telah dipilih

en: %s records met minimum requirements
ms: rekod %s memenuhi keperluan minimum

en: %s records where the number of fields does not match
ms: %s rekod di mana bilangan ruang tidak sepadan

en: %s response lines in your file.
ms: %s baris maklum balas dalam fail anda.

en: %s responses already exist.
ms: %s maklum balas telah wujud.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
ms: %s maklum balas gagal dimasukkan atau dikemaskini.

en: %s responses were inserted.
ms: %s maklum balas telah dimasukkan.

en: %s responses were updated.
ms: %s maklum balas telah dikemaskini.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
ms: %s didapati penyertaan berulang dan tidak memerlukan peserta baru diwujudkan.

en: %s%% completed
ms: %s%% selesai

en: (Iconv Library not installed)
ms: (Perpustakaan Iconv tidak disertakan)

en: (None)
ms: (Tiada)

en: 1st quartile (Q1)
ms: Kuartil pertama (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
ms: Amaran had gaya CSS pertama

en: 1st time limit warning message
ms: Mesej had amaran pertama

en: 1st time limit warning message display time
ms: Masa paparan mesej amaran had masa pertama

en: 1st time limit warning message timer
ms: Masa mesej amaran kali pertama amaran had masa

en: 2nd quartile (Median)
ms: Kuartil kedua (Median)

en: 2nd time limit warning CSS style
ms: Amaran had masa kedua gaya CSS

en: 2nd time limit warning message
ms: Mesej amaran kedua had masa

en: 2nd time limit warning message display time
ms: Masa paparan mesej amaran had masa kedua

en: 2nd time limit warning message timer
ms: Pemasa mesej amaran had masa kedua

en: 3rd quartile (Q3)
ms: Kuartil ketiga (Q3)

en: 5 Point Choice
ms: 5 point choice

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
ms: Sesalinan jadual  ini telah dibuat dan boleh diakses oleh pentadbir sistem anda.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
ms: Sesalinan jadual ini akan dibuat jika anda teruskan. Pentadbir sistem anda boleh mengakses jadual ini.

en: A database named "%s" already exists.
ms: Pangkalan data bertajuk  "%s" telah wujud.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
ms: Indeks soalan penuh akan ditunjukkan; peserta akan dapat untuk memilih antara soalan yang berkaitan.

en: A template with that name already exists.
ms: Satu template dengan nama itu sudah wujud.

en: Absolute value
ms: Nilai mutlak

en: Access
ms: Akses

en: Access denied!
ms: Akses ditolak!

en: Action
ms: Tindakan

en: Actions
ms: Tindakan

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Activate Survey
ms: Aktifkan kajian

en: Active
ms: Aktif

en: Add
ms: Tambah

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
ms: Tambah butang untuk menetapkan semula gelangsar. Jika anda memilih nilai permulaan, ia menetapkan semula pada nilai permulaan, atau jawapan akan dibiarkan kosong.

en: Add a new question
ms: Tambah soalan baru

en: Add a prefix to the answer field
ms: Menambahkan awalan ke lapangan jawapan

en: Add a suffix to the answer field
ms: Menambah akhiran pada lapangan jawapan

en: Add and edit conditions
ms: Tambah dan edit  kondisi

en: Add attribute
ms: Tambah atribut

en: Add condition
ms: Tambah kondisi

en: Add file
ms: Menambah fail

en: Add language
ms: Masukkan Bahasa

en: Add or delete groups
ms: Menambah atau membuang kumpulan

en: Add or delete questions
ms: Menambah atau membuang soalan

en: Add participant
ms: Tambah peserta

en: Add question
ms: Tambah soalan

en: Add user group
ms: Kemasukan kumpulan pengguna

en: Add value
ms: Masukkan nilai

en: Additional Languages
ms: Bahasa tambahan

en: Administration
ms: Pentadbiran

en: Administrator:
ms: Pentadbir

en: After
ms: Selepas

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
ms: Selepas anda bersetuju, anda tidak akan menerima sebarang jemputan atau peringatan dari kajian ini.

en: Albanian
ms: Bahasa Albania

en: All
ms: Semua

en: All answers are already selected in this quota.
ms: Semua jawapantelah dipilih untuk kuota ini.

en: All conditions for this question have been deleted.
ms: Semua syarat-syarat untuk soalan ini telah dipadam.

en: All conditions in this survey have been deleted.
ms: Semua kondisi kajian ini telah dipadam.

en: All emails were sent.
ms: Semua e-mail telah dihantar

en: All in one
ms: Semua dalam satu

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
ms: Semua soalan, jawapan, dll untuk dimadam Bahasa akan hilang. Adakah anda pasti?

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
ms: Semua maklum balas tidak boleh diakses lagi dengan LimeSurvey.

en: All the attributes are automatically mapped
ms: Semua sifat-sifat secara automatik dipetakan

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
ms: Membolehkan peserta yang disenaraihitamkan ditambah kepada kaji selidik ini:

en: Allow only numerical input
ms: Benarkan hanya input bernombor

en: Allow reset the slider
ms: Benarkan tetapan semula gelangsar

en: Allowed file types
ms: Jenis fail yang dibenarkan

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
ms: Jenis fail yang dibenarkan dipisahkan koma. contohnya pdf, doc, odt

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
ms: Satu e-mel telah dihantar ke alamat yang telah anda berikan dengan butiran akses untuk kajian ini. Sila klik pautan di dalam e-mel tersebut untuk meneruskan kajian.

en: An email has been sent with details about your saved survey
ms: Satu e-mel telah dihantar dengan butiran jawapan kajian anda

en: An email with a generated password was sent to the user.
ms: E-mel dengan kata kunci telah dihantar kepada pengguna.

en: An error occurred saving a response to survey id
ms: Kesilapan telah berlaku ketika menyimpan jawapan dalam id kajian

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
ms: Ralat gagal baiki semasa kemaskini. Butiran ralat:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
ms: Kesilapan luar jangkaan telah berlaku dan jawapan anda tidak dapat disimpan.

en: Answer
ms: Jawapan

en: Answer codes
ms: Kod Jawapan

en: Answer codes must be unique by question.
ms: Kod jawapan mesti unik bagi setiap soalan

en: Answer matched (regexp)
ms: Jawapan sepadan (regexp)

en: Answer must be %s
ms: Jawapan mesti %s

en: Answer must be between %s and %s
ms: Jawapan mesti di antara %s dan %s

en: Answer must be greater or equal to %s
ms: Jawapan mesti lebih besar atau sama dengan %s

en: Answer must be less or equal to %s
ms: Jawapan mesti lebih kurang atau sama dengan %s

en: Answer prefix
ms: Jawapan penambahan mula

en: Answer suffix
ms: Jawapan penambahan akhir

en: Answer was
ms: Jawapan adalah

en: Answer was NOT
ms: Jawapan adalah NOT

en: Answer was greater than
ms: Jawapan adalah lebih besar daripada

en: Answer was greater than or equal to
ms: Jawapan adalah lebih besar daripada atau sama dengan

en: Answer was less than
ms: Jawapan adalah kurang daripada

en: Answer was less than or equal to
ms: Jawapan adalah kurang daripada atau sama dengan

en: Answers
ms: Jawapan

en: Answers and tokens have been re-opened.
ms: Jawapan dan token telah dibuka semula

en: Answers cleared
ms: Jawapan dibersihkan

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
ms: Jawapan dengan kod dari 0 (sifar) atau kod kosong tidak dibenarkan, dan tidak akan disimpan

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
ms: Jawapan|Teks-gelangsar-kiri|Teks-gelangsar-kanan pemisah aksara

en: Arabic
ms: Bahasa Arab

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
ms: Adakah anda benar-benar yakin ingin * memadam * beberapa jawapan yang tidak lengkap dan melaras semula keadaan kedua  jawapan legkap dan token?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
ms: Adakah anda pasti ingin memadam semua syarat yang ditetapkan dalam senario ini?

en: Are you sure you want to delete this condition?
ms: Adakah anda pasti memadam kondisi ini?

en: Are you sure you want to delete this entry?
ms: Anda pasti memadam penyertaan ini?

en: Arithmetic mean
ms: Mean

en: Array (10 Point Choice)
ms: Array (10 point choice)

en: Array (5 Point Choice)
ms: Array (5 point choice)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ms: Pilihan (Ya/Tidak/Tidak pasti)

en: Array filter
ms: Saring pilihan

en: As a last step you should clear your browser cache now.
ms: Sebagai langkah terakhir yang anda perlu mengosongkan cache pelayar web sekarang.

en: Assessment details
ms: Butiran penilaian

en: Assessment heading
ms: Tajuk penilaian

en: Assessment rules
ms: Peraturan penialaian

en: Assessment value
ms: Sediakan peraturan penilaian

en: Assessments
ms: Penilaian

en: At beginning
ms: Di permulaan

en: At end
ms: Akhir

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
ms: Perhatian: Beberapa kod soalan telah dikemaskini. Sila semak dengan teliti kerana kemas kini mungkin tidak sempurna dengan ungkapan-ungkapan tersuai.

en: Attribute %s (%s)
ms: Atribut %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
ms: Atribut %s telah dihapuskan.

en: Attribute display setting updated
ms: Tetapan paparan atribut dikemaskini

en: Attributes to export:
ms: Ciri-ciri untuk dieksport:

en: Aug
ms: Ogos

en: August
ms: Ogos

en: Authentication method
ms: Kaedah pengesahan

en: Autoload URL:
ms: Jana sendiri URL:

en: Automatic
ms: Automatik

en: Automatic (UTF-8)
ms: Automatik (UTF-8)

en: Average
ms: Purata

en: Back
ms: Kembali

en: Back to Response Import
ms: Kembali ke Impot Jawapan

en: Base language
ms: Bahasa asas

en: Basic admin notification email body:
ms: Kandungan e-mel pemberitahuan admin asas:

en: Basic admin notification subject:
ms: Pemberitahuan subjek admin asas:

en: Basic notification attachments:
ms: Lampiran pemberitahuan asas:

en: Basque
ms: Bahasa Basque

en: Before
ms: Sebelum

en: Bosnian
ms: Bahasa Bosnia

en: Browse
ms: Lihat

en: Bulgarian
ms: Bahasa Bulgaria

en: CPDB mapping
ms: Pemetaan CPDB

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
ms: Gaya CSS untuk 'mesej had masa tamat'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
ms: Gaya CSS yang digunakan apabila 'amaran had masa' mesej dipaparkan

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
ms: Gaya CSS digunakan apabila  mesej kedua  'amaran had masa' dipaparkan

en: Calculation
ms: Pengiraan

en: Can edit?
ms: Boleh boleh ?

en: Can't connect to the LDAP directory
ms: Tidak dapat disambungkan ke direktori LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ms: Tidak boleh keaskini label kerana anda sedang mengguna kod pendua

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel editing
ms: Batal pengeditan

en: Cannot be changed
ms: Tidak boleh diubah

en: Cannot import the VVExport file.
ms: Tidak boleh impot fail VVExport.

en: Catalan
ms: Bahasa Catalan

en: Change the display style of the month when using select boxes
ms: Mengubah gaya paparan bulan apabila menggunakan kotak pilihan

en: Change the language
ms: Tukar bahasa

en: Character set of the file:
ms: Set karakter untuk fail:

en: Check any that apply
ms: Pilih yang mana sesuai

en: Checkbox is checked
ms: Kotak pilihan dipilih

en: Checkbox is unchecked
ms: Kotak pilihan tidak dipilih

en: Checkbox layout
ms: Susun atur kotak pilihan

en: Chinese (Simplified)
ms: Bahasa Cina (Dipermudahkan)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ms: Bahasa China (Tradisional- Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ms: Bahasa China (Tradisional- Taiwan)

en: Choice of rank %s
ms: Pilihan pangkat %s

en: Choose one of the following answers
ms: Pilih SATU  dari jawapan yang diberi

en: Choose the CSV file to upload:
ms: Pilih CSV fail untuk dimuat turun:

en: Choose when user can add a comment
ms: Pilih apabila pengguna boleh menambah komen

en: Choose your language
ms: Pilih jawapan anda

en: Clear
ms: Padam

en: Click here to log in.
ms: Klik sini untuk  login.

en: Click here to start the survey.
ms: Klik di sini untuk memulakan kaji selidik.

en: Click on the following button if you want to
ms: Klik pada butang berikut ini jika anda ingin

en: Close
ms: Tutup

en: Close editor
ms: Tutup editor

en: Code
ms: Kod

en: Code filter
ms: Jaringan kod

en: Code:
ms: Kod:

en: Columns
ms: Lajur

en: Comment
ms: Komen

en: Comment only when
ms: Komen hanya apabila

en: Comment only when you choose an answer.
ms: Komen hanya apabila anda memilih jawapan.

en: Comment only when you don't choose an answer.
ms: Komen hanya apabila anda tidak memilih jawapan.

en: Comment your answers.
ms: Komen jawapan anda.

en: Comments
ms: Komen

en: Comparison operator
ms: Perbandingan Pengendali

en: Compatible
ms: Serasi

en: Compatible with type coercion
ms: Serasi dengan jenis paksaan

en: Completed
ms: Selesai

en: Completed?
ms: Telah siap?

en: Condition
ms: Keadaan

en: Condition successfully copied
ms: Keadaan berjaya disalin

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
ms: Keadaan berjaya disalin (ada yang dilangkau kerana berulang)

en: Conditions
ms: Kondisi

en: Conditions designer
ms: Pencipta kondisi

en: Configure
ms: Konfigurasi

en: Confirm your admin password
ms: Sahkan katalaluan admin anda

en: Confirmation attachments:
ms: Lampiran pengesahan:

en: Confirmation email
ms: E-mel pengesahan

en: Confirmation email body:
ms: Kandungan e-mel pengesahan:

en: Confirmation email subject:
ms: Subjek e-mel pengesahan:

en: Continue
ms: Sambung

en: Continue?
ms: Teruskan?

en: Convert a date/time string to unix timestamp
ms: Tukar rentetan tarikh/waktu untuk cop masa unix

en: Copy
ms: Salin

en: Copy conditions
ms: Salin kondisi

en: Copy failed
ms: Salin gagal

en: Core plugin can not be disabled.
ms: Plugin teras tidak boleh dimatikan.

en: Corrected time:
ms: Diperbetulkan masa:

en: Could not connect to LDAP server.
ms: Tidak boleh menghubungi pelayan LDAP.

en: Could not delete user group.
ms: Tidak boleh memadam kumpulan pengguna.

en: Could not delete user group. No group selected.
ms: Tidak dapat memadam kumpulan. Tidak ada kumpulan yang dipilih.

en: Could not delete user. User was not supplied.
ms: Tidak boleh memadam pengguna.  Pengguna tidak diberi.

en: Count
ms: Kira

en: Create/edit user groups
ms: Cipta/Ubah kumpulan pengguna

en: Created by
ms: Dicipta oleh

en: Croatian
ms: Bahasa Croatia

en: Current
ms: Semasa

en: Currently we detect and handle the following changes:
ms: Pada masa ini kita mengesan dan mengendalikan perubahan berikut:

en: Czech
ms: Bahasa Czech

en: DATA TO BE ENTERED
ms: Masukkan data

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
ms: DOS Kamenicky Czech-Slovakia (cp895)

en: Danish
ms: Bahasa Danish

en: Data view control
ms: Kawalan paparan data

en: Database
ms: Pengkalan data

en: Database creation
ms: Penciptaan pangkalan data

en: Database has been created.
ms: Pangkalan data telah dicipta.

en: Database password
ms: Katalaluan pengkalan data

en: Date
ms: Tarikh

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ms: Tarikh (TTTT-BB-HH) bersamaan

en: Date entered is invalid!
ms: Tarikh yang dimasukkan tidak sah!

en: Date format:
ms: Format tarikh

en: Date/Time format
ms: Format Tarikh/Masa

en: Datestamp
ms: Tarikh Stem

en: Day
ms: Hari

en: Deactivate
ms: Nyahaktifkan

en: Deactivate Survey
ms: Nyah-aktifkan kajian

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ms: Kepada  {NAMA PERTAMA},
    
    Kami telah menjemput anda menyertai kajian ini.
    
    Walau bagaimanapun kami dapati anda belum menyempurnakan kajian tersebut, and kami ingin memberitahu bahawa kajian ini masih berlangsung jikan anda ingin mengambil bahagian.
    
    Kajian ini bertajuk:
    "{NAMA KAJIAN}"
    
    "{DESKRIPSI KAJIAN}"
    
    Untuk mengambil bahagian sila klik pada pautan di bawah.
    
    Yang benar,
    
    {NAMA PENTADBIR} ({E-MEL PENTADBIR})
    
    ----------------------------------------------
    Klik disini untuk membuat kajian:
    {URL KAJIAN}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ms: Kepada {NAMAPERTAMA},
    
    anda, atau seseorang yang telah menggunakan e-mel anda, telah mendaftar untuk menyertai kajian atas talian bertajuk {NAMAKAJIAN}.
    
    Untuk menyertaikajian ini, klik pada URL berikut:
    
    {URLKAJIAN}
    
    Jika anda mempunyai sebarang pertanyaan mengenai kajian ini, atau anda tidak mendaftar untuk mengambil bahagian dan percaya bahawa e-mel ini adalah ralat, sila hubungi {NAMAPENTADBIR} di{MELPENTADBIR}.

en: Dec
ms: Dis

en: December
ms: Disember

en: Decrease
ms: Pengurangan

en: Default
ms: Asal

en: Default attribute name:
ms: Nama atribut awal:

en: Default scenario
ms: Senario default

en: Default value:
ms: Nilai lalai

en: Delete
ms: Padam

en: Delete User
ms: Padam pengguna

en: Delete all conditions
ms: Padam semua kondisi

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
ms: Padam semua jawapan yang tidak lengkap yang bertepatani dengan token dimana jawapan yang lengkap telah direkod

en: Delete attribute
ms: Padam atribut

en: Delete label set
ms: Padam set label

en: Delete one or more participants...
ms: Hapuskan satu atau lebih peserta ...

en: Delete this attribute:
ms: Hapuskan atribut ini:

en: Delete this entry
ms: Padam penyertaan ini

en: Delete token attribute %s
ms: Hapuskan token atribut %s

en: Delete user
ms: Padam pengguna

en: Delete value
ms: Padam nilai

en: Deleting User
ms: Memadan Pengguna

en: Deleting survey table: %s
ms: Menghapuskan jadual kaji selidik: %s

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ms: Memadam kumpulan ini juga akan memadam soalan dan jawapan yang dikandungnya. Adakah anda yakin ingin meneruskan?

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
ms: Mod demo: Maklumat login telah diisi - hanya klik butang Login.

en: Description
ms: Penerangan

en: Description of the survey
ms: Penerangan kajian soalselidik

en: Description:
ms: Penerangan:

en: Detailed admin notification email body:
ms: Kandungan terperinci e-mel pemberitahuan admin:

en: Detailed notification attachments:
ms: Lampiran pemberitahuan terperinci:

en: Did Not Save
ms: Did not save

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
ms: Direktori dengan nama `% s` telah ada - pilih nama lain

en: Disable chart
ms: Matikan carta

en: Disable map display
ms: Nyahdaya paparan peta

en: Disable the next button until time limit expires
ms: Mematikan butang seterusnya sehingga had masa tamat

en: Disabled
ms: Nyah-dayakan

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ms: Papar 'amaran had masa' apabila tiba saat baki ini (amaran tidak akan dipaparkan jika dibiarkan kosong)

en: Display as bar chart
ms: Papar sebagai carta bar

en: Display as pie chart
ms: Papar sebagai carta pai

en: Display columns
ms: Tunjuk barisan menegak

en: Display min and max value under the slider
ms: Paparkan nilai min dan nilai di bawah gelangsar

en: Display participants
ms: Paparkan peserta

en: Display rows
ms: Tunjuk barisan melintang

en: Display slider min and max value
ms: Paparan nilai min dan nilai gelangsar

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ms: Memaparkan 'masa amaran had' ke-2 apabila terdapat baki bilangan saat ini (amaran tidak akan dipaparkan jika dibiarkan kosong)

en: Display:
ms: Pamerkan:

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
ms: Adakah anda ingin mengisi pangkalan data sekarang dengan mencipta jadual-jadual yang berkenaan?

en: Done. Test your survey using the %s icon.
ms: Selesai. Uji kajian anda menggunakan ikon %s.

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
ms: Klik dua kali atau tarik dan lepas dalam senarai sebelah kiri untuk memindahkan mereka ke kanan - item layakan tertinggi harus di sebelah kanan atas, sehingga ke layakan terbawah.

en: Download
ms: Muat turun

en: Download the data and the syntax file.
ms: Muat turun data dan fail sintaks.

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
ms: Pendua kod ditemui, entri ini akan tidak boleh dikemaskini

en: Duplicate label set name
ms: Salin nama set label

en: Duplicate records removed
ms: Pendua rekod dikeluarkan

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
ms: Salinan akan dikesan oleh gabungan nama pertama, nama keluarga dan e-mel.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
ms: Salinan akan dikesan menggunakan medan participant_id di dalam fail CSV ini.

en: Dutch
ms: Bahasa Belanda

en: ERROR MESSAGE
ms: Kesilapan mesej

en: Each answer must be at least %s
ms: Setiap jawapan mestilah sekurang-kurangnya %s

en: Each answer must be between %s and %s
ms: Setiap jawapan mestilah di antara %s dan %s

en: Edit
ms: Ubah

en: Edit Group
ms: Edit kumpulan

en: Edit attribute
ms: Edit atribut

en: Edit condition
ms: Edit kondisi

en: Edit email templates
ms: Edit templat e-mel

en: Edit label set
ms: Edit set label

en: Edit question
ms: Edit soalan

en: Edit survey settings
ms: Edit pengaturan kajian

en: Edit this entry
ms: Edit penyertaan ini

en: Edit this token
ms: Edit token ini

en: Edit this user
ms: Kemaskini pengguna ini

en: Edit user permissions for user %s
ms: Edit kebenaran kepada pengguna %s

en: Edit value
ms: Ubah nilai

en: Editing
ms: Mengedit

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
ms: Samada anda tidak aktif terlalu lama, cookies anda telah dinyahaktifkan oleh pelayar web, atauterdapat masalah dengan sambungan anda.

en: Email
ms: E-mel

en: Email address
ms: Alamat e-mel

en: Email address is not valid.
ms: Alamat e-mel tidah sah.

en: Email address of the survey administrator
ms: Alamat e-mel pentadbir kajian soalselidik

en: Email failed
ms: E-mel gagal

en: Email from the token
ms: E-mel dari token

en: Email to %s failed. Error Message:
ms: E-mel ke %s gagal. Nota Ralat:

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
ms: E-mel kepada {NAMA} ({E-MEL}) gagal

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
ms: E-mel tidak dihantar kerana mod-demo diaktifkan

en: Email:
ms: E-mel:

en: Enable map display
ms: Dayakan paparan peta

en: End URL:
ms: Akhir URL:

en: End message:
ms: Akhir pesanan:

en: English
ms: Bahasa Inggeris

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ms: Sila masukkan nama dan katalaluan untuk soalselidik ini dan tekan butang simpan di bawah.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
ms: Sila masukkan butiran anda dibawah, dan satu e-mel  mengandungi pautan untuk soalselidik ini akan dihantar.

en: Equals
ms: Sama

en: Equals sum value
ms: Sama dengan jumlah nilai

en: Error
ms: Kesilapan

en: Error Files List
ms: Ralat Senarai Fail

en: Error on %s for subquestion %s: %s
ms: Ralat pada %s untuk sub-soalan %s: %s

en: Error saving results
ms: Hasilan kesilapan simpan

en: Error while updating template permissions.
ms: Ralat semasa mengemas kini kebenaran templat.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
ms: Ralat: Jadual maklum balas tidak wujud. Kaji selidik tidak boleh dinyahaktifkan.

en: Error: There are no answers defined for this question.
ms: Ralat: Tiada jawapan khusus untuk soalan ini.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
ms: Ralat: Anda cuba menggunakan kod jawapan pendua

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
ms: Ralat: Anda sedang menggunakan kod label pendua

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ms: Ralat: Anda telah masukkan nama untuk set label ini.

en: Estonian
ms: Bahasa Estonia

en: Example data
ms: Maklumat contoh

en: Exclude record IDs?
ms: Asingkan rekod ID?

en: Exclusive option
ms: Pilihan ekskusif

en: Exit and clear survey
ms: Keluar dan kosongkan kajian

en: Expired
ms: Tarikh akhir:

en: Expiry date/time:
ms: Tarikh/masa Tamat

en: Export
ms: Ekspot

en: Export a VV survey file
ms: Ekspot fail kajian VV

en: Export results
ms: Ekspot keputusan

en: Export survey
ms: eksport soal selidik

en: Export survey results
ms: Eksport keputusan kajian

en: Failed
ms: Gagal

en: Failed to activate the plugin.
ms: Gagal untuk mengaktifkan plugin tersebut.

en: Failed to deactivate the plugin.
ms: Gagal untuk menyahaktifkan plugin.

en: Failed to delete answer
ms: Gagal untuk memadan jawapan

en: Failed to update answers
ms: Gagal untuk mengemaskini jawapan

en: February
ms: Februari

en: Female
ms: Perempuan

en: Field description
ms: Keterangan ruang

en: File
ms: Fail

en: File %s
ms: Fail %s

en: File backup created: %s
ms: Fail salinan dicipta: %s

en: File metadata
ms: Fail metadata

en: File name
ms: Nama Fail

en: File seems empty or has only one line
ms: Fail kosong atau hanya mempunyai satu baris

en: File size
ms: Saiz fail

en: File upload succeeded.
ms: Muat turun fail berjaya.

en: Filter blank email addresses:
ms: Saringkan alamat e-mel kosong:

en: Filter duplicate records:
ms: Saringkan rekod pendua:

en: Filter the available answers by this value
ms: Saring jawapan menggunakan nilai tersebut

en: Filtered from statistics script
ms: Disaring daripada skrip statistik

en: Finalize response submission
ms: Memuktamadkan penyerahan jawapan

en: Finnish
ms: Bahasa Finnish

en: First choice
ms: Pilihan Pertama

en: First line contains the code of questions:
ms: Baris pertama mengandungi kod soalan:

en: First name
ms: Nama pertama

en: Follow the following link to update it
ms: Ikuti link berikut untuk kemaskini

en: Forbidden Extension
ms: Sambungan dihalang

en: Force import:
ms: Paksa import:

en: Found
ms: Jumpa

en: French
ms: Bahasa Perancis

en: Full answers
ms: Jawapan penuh

en: Full name
ms: Nama penuh

en: Full names
ms: Nama penuh

en: Full responses
ms: Jawapan penuh

en: Galician
ms: Bahasa Galicia

en: Gender
ms: Jantina

en: General
ms: Secara Am

en: Generate tokens
ms: Hasilkan token

en: German
ms: Bahasa German

en: Go to question
ms: Pergi ke soalan

en: Go to survey
ms: Pergi ke kajian

en: Grand total
ms: Jumlah besar

en: Greater than
ms: Lebih daripada

en: Greater than or equal to
ms: Lebih atau sama dengan

en: Greek
ms: Bahasa Greek

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group 1: The first lot of questions
ms: Kumpulan 1: Kumpulan soalan pertama

en: Group by Group
ms: Kumpulan demi kumpulan

en: Group could not be deleted
ms: Kumpulan tidak boleh dipadam

en: HTML editor
ms: Editor HTML

en: Heading
ms: Tajuk

en: Hebrew
ms: Bahasa Hebrew

en: Hello %s,
ms: Selamat Datang %s,

en: Help about this question
ms: Bantuan tentang soalan ini

en: Help:
ms: Bantuan:

en: Hidden
ms: Sembunyi

en: Hide blacklisted participants:
ms: Sembunyikan peserta disenarai hitam:

en: Hide the tip that is normally shown with a question
ms: Sembunyikan tip yang biasanya ditunjukkan dengan soalan

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
ms: Sembunyikan soalan ini pada bila-bila masa. Ini berguna untuk memasukkan data menggunakan prefilling jawaban.

en: Hide tip
ms: Sembunyikan tip

en: Hindi
ms: Bahasa Hindi

en: Hour
ms: Jam

en: How many rows to display
ms: Berapa jumlah barisan yang dipaparkan

en: Huge Free Text
ms: Teks besar  bebas

en: Hungarian
ms: Bahasa Hungary

en: I accept
ms: Saya terima

en: I confirm
ms: saya pasti

en: IP Addresses will be logged
ms: Alamat Ip akan di log

en: IP address
ms: Alamat IP

en: Icelandic
ms: Bahasa Icelandic

en: Identifier
ms: Pengenal pasti

en: Identifier:
ms: Nama pengguna:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
ms: Jika kesalahan terjadi anda mungkin harus menjalankan skrip ini berulang-ulang.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
ms: Jika token digunakan, orang ramai boleh mendaftar untuk kajian ini

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
ms: Jika anda menggunakan fungsi token atau pemberitahuan e-mel anda perlu menetapkan alamat e-mel pentadbir.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
ms: Jika anda memilih '%s' sila nyatakan pilihan anda dalam medan seterusnya.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
ms: Jkan anda memadam jadual ini token tidak diperlukan untuk mengakses kajian ini.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ms: Jika anda memberikan alamat e-mell, satu e-mell yang berisi maklumati akan dikirimkan kepada anda.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
ms: Jika anda mempunyai soalan mengenai e-mel ini jangan ragu untuk menghubungi pentadbir halaman di % s. Terima kasih!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
ms: Jika anda telah diberi token, sila masukkan dalam kotak dibawah dan tekan butang sambung.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
ms: Jika anda mengeluarkan atribut ini, anda akan kehilangan semua maklumat.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
ms: Jika anda beralih ke mod e-mel, anda harus menyemak templat e-mel anda agar sesuai dengan format baru

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
ms: Jika anda menggunakan token untuk mencapai kaji selidik ini, sila pastikan token ini tidak disimpan bersama-sama dengan jawapan anda. Ia diuruskan dalam pangkalan data yang berasingan dan hanya akan dikemaskini untuk menunjukkan apa anda lakukan (atau tidak) dalam menyempurnakan kajian ini. Tidak ada cara yang hampir sama token pengenalan dengan maklumbalas kaji selidik.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
ms: Jika anda ingin mengimport kaji selidik dari pemasangan lama atau jika kaji selidik anda mempunyai masalah: gunakan versi lama (dipilih secara automatik jika beberapa kod yang diulang).

en: Import
ms: Impot

en: Import Label Set
ms: Impot Set Label

en: Import a VV survey file
ms: Impot fail kajian VV

en: Import as not finalized answers?
ms: Impot sebagai bukan jawapan mutakhir?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
ms: Import gagal. Anda dinyatakan '%s' jenis fail yang tidak sah.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
ms: Import gagal: Paksaan import diminta tetapi fail input yang tidak mengandungi ruangan cukup untuk mengisi kaji selidik ini.

en: Import failed: No answers could be mapped.
ms: Import gagal: Tidak ada jawapan boleh dipetakan.

en: Import responses
ms: Jawapan Import

en: Import survey data
ms: Import maklumat soal selidik

en: Import timings (if exist)
ms: Import pemasaan (jika wujud)

en: Important instructions
ms: Arahan penting

en: Imported Files List
ms: Senarai fail diimpot

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
ms: Tidak boleh memadam kumpulan ini kerana terdapat satu soalan yang memiliki kondisi pada kandungan soalan

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
ms: Dalam versi cetak gantikan persamaan berkaitan dengan teks penjelasan.

en: Inactive
ms: Tidak Aktif

en: Include:
ms: Termasuk:

en: Incomplete responses
ms: Jawapan yang tidak lengkap

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ms: Kebenaran salah di folder %s anda.

en: Incorrect username and/or password!
ms: ID Pengguna dan/atau katalaluan salah

en: Increase
ms: Penambahan

en: Incremental
ms: Tambahan

en: Indonesian
ms: Bahasa Indonesia

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
ms: Pentadbir Utama awal tidak boleh dihapuskan!

en: Inserting the label set failed.
ms: Memasukkan set label gagal.

en: Instructions for the impatient
ms: Arahan untuk yang kurang sabar

en: Integer only
ms: Hanya integer

en: Invalid email address.
ms: Alamat e-mel tidak sah.

en: Invalid notification id
ms: id notifikasi tidak sah

en: Invalid survey ID
ms: ID soal selidik tidak sah

en: Invitation attachments:
ms: Lampiran jemputan:

en: Invitation email body:
ms: Kandungan jemputan e-mel:

en: Invitation email subject:
ms: Subjek e-mel jemputan:

en: Invitation email:
ms: E-mel jemputan:

en: Invitation sent date
ms: Tarikh jemputan dihantar

en: Invitation sent to:
ms: Jemputan dihantar ke:

en: Invited
ms: Jemput

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
ms: Adakah peserta yang diperlukan untuk memberi komen kepada fail yang dimuat naik?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
ms: Adakah peserta yang perlu memberi tajuk kepada fail yang dimuat naik?

en: It is presented group by group.
ms: Ia dipaparkan kumpulan demi kumpulan.

en: It is presented on one single page.
ms: Ia dipaparkan atas satu mukasurat.

en: It is presented question by question.
ms: Ia dipaparkan soalan demi soalan.

en: It uses cookies for access control.
ms: Menggunakan cookies untuk kawalan akses.

en: Italian
ms: Bahasa Itali

en: Iterate survey
ms: Membina kajian

en: January
ms: Januari

en: Japanese
ms: Bahasa Jepun

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
ms: Gabung rentetan, kembali gabungan rentetan. Fungis ini adalah gantian kepada leduk("", argN)

en: July
ms: Julai

en: June
ms: Jun

en: Korean
ms: Bahasa Korea

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
ms: LDAP dinyahdayakan atau tidak ada pertanyaan LDAP ditakrifkan.

en: Label set name
ms: Nama set label

en: Labels
ms: Label

en: Language
ms: Bahasa

en: Language Switch
ms: Tukar Bahasa

en: Language code
ms: Kod bahasa

en: Languages
ms: Bahasa

en: Last VV version
ms: Versi terakhir VV

en: Last name
ms: Nama akhir

en: Last name from token
ms: Nama akhir dari tanda

en: Last reminder sent date
ms: Tarikh peringatan terakhir dihantar

en: Later than:
ms: Lewat daripada:

en: Latvian
ms: Bahasa Latvia

en: Less than
ms: Kurang daripada

en: Less than or equal to
ms: Kurang daripada atau sama dengan

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ms: LimeSurvey boleh cuba membuat pangkalan data ini untuk anda.

en: Limit
ms: Had

en: Limit the number of possible answers
ms: Hadkan jumlah jawapan

en: Limit:
ms: Had:

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
ms: Baris %s: Ruang dijumpai: %s Jangkaan: %s

en: List
ms: Senarai

en: List (Dropdown)
ms: Senarai (Senarai Kebawah)

en: List (Radio)
ms: Senarai (Radio)

en: List survey publicly:
ms: senaraikan kajian pada awam:

en: Lithuanian
ms: Bahasa Lithuania

en: Load now
ms: Muatnaik Sekarang

en: Logic
ms: Logik

en: Logout
ms: Keluar

en: Logout successful.
ms: Logout berjaya.

en: Long Free Text
ms: Teks panjang  bebas

en: Macedonian
ms: Bahasa Marcedonia

en: Mail to all Members
ms: Mel kepada semua ahli

en: Main Admin Screen
ms: Skrin utama pentadbir.

en: Make a comment on your choice here:
ms: Beri komen atas pilihan anda disini:

en: Male
ms: Lelaki

en: Mandatory Question
ms: Soalan mandatori

en: Mandatory field:
ms: Ruang wajib isi:

en: Mandatory:
ms: Mandatori:

en: Mandatory?
ms: Wajib isi?

en: Mar
ms: Mac

en: March
ms: Mac

en: Max number of files
ms: Bilangan maksimum fail

en: Maximum
ms: Maksimum

en: Maximum answers
ms: Jawapan maksimum

en: Maximum characters
ms: Huruf maksimum

en: Maximum characters allowed
ms: Maksimum huruf yang dibenarkan

en: Maximum date
ms: Tarikh maksimum

en: Maximum file size allowed (in KB)
ms: Saiz fail maksimum yang dibenarkan (dalam KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
ms: Bilangan maksimum fail yang peserta boleh memuat naik untuk soalan ini

en: Maximum sum value
ms: Jumlah  nilai maksimum

en: Maximum sum value of multiple numeric input
ms: Jumlah nilai maksimum untuk input nombor pelbagai

en: Maximum value
ms: Nilai maksimum

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
ms: Nilai maksimum untuk pilihan (multi-fleksibel) jenis soalan

en: May
ms: Mei

en: Maybe you don't have permission.
ms: Mungkin anda tidak mempunyai kebenaran.

en: Message
ms: Pesanan

en: Message:
ms: Pesanan:

en: Min number of files
ms: Bilangan minimum fail

en: Minimum answers
ms: Jawapan minimum

en: Minimum date
ms: Tarikh minimum

en: Minimum memory available
ms: Memori kadar minimum

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
ms: Bilangan minimum fail yang peserta perlu muat naik untuk soalan ini

en: Minimum requirements
ms: Keperluan minimen

en: Minimum sum value
ms: Jumlah nilai minimum

en: Minimum value
ms: Nilai minimum

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
ms: Nilai minimum untuk  pilihan (multi-fleksibel) jenis soalan

en: Minute
ms: Minit

en: Minute step interval
ms: Langkah selang dalam minit

en: Mobile
ms: Mudah alih

en: Mongolian
ms: Mongolia

en: Month
ms: Bulan

en: Month display style
ms: Gaya paparan Bulan

en: Multiple Numerical Input
ms: Input pelbagai bernombor

en: Multiple Short Text
ms: Teks pendek pelbagai

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
ms: Jumlah input nombor pelbagai harus sama dengan  nilai ini

en: Name
ms: Nama

en: Name of the survey
ms: Nama kajian soalselidik

en: Name of the survey administrator
ms: Nama pentadbir kajian soalselidik

en: Name:
ms: Nama:

en: New answer for quota '%s'
ms: Jawapan baru bagi kuota '%s'

en: New scenario number:
ms: Nombor senario baru

en: New survey id:
ms: ID kajian selidik baru:

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next choice
ms: Pilihan Seterusnya

en: No
ms: Tidak

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
ms: Tiada GID (Kajian) disediakan. Tidak boleh import soalan.

en: No HTML editor
ms: Tiada editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
ms: Tiada SID (Kajian) disediakan. Tidak boleh import soalan.

en: No Username selected.
ms: Tiada nama pengguna dipilih

en: No answer
ms: Tiada jawapan

en: No available surveys
ms: Harap maaf, tiada kajian untuk dipaparkan buat masa ini.

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
ms: Tiada kondisi boleh disalin (disebabkan terdapat pendua)

en: No control on checkbox
ms: Kawalan ke atas kotak pilihan

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ms: Tiada kod jemputan diperlukan untuk melengkapkan kajian.

en: No matching group
ms: Tiada kumpulan sepadan

en: No matching question
ms: Tiada soalan sepadan

en: No matching survey
ms: Tiada kajian sepadan

en: No old responses found.
ms: Tiada maklum balas lama dijumpai.

en: No quotas have been set for this survey
ms: Tiada kuota yang ditetapkan dalam kajian ini

en: No replacement variable available for this field
ms: Tidak ada penggantian pembolehubah untuk bidang ini

en: No response lines in your file.
ms: Tidak ada baris maklum balas dalam fail anda.

en: No, thanks.
ms: Tidak, Terima kasih

en: None
ms: Tiada

en: None selected
ms: Tiada  yang dipilih

en: Norwegian (Bokmal)
ms: Bahasa Noway (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ms: Bahasa Norway (Nynorsk)

en: Not Selected
ms: Tidak dipilih

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ms: Tidak semua pilihan jawapan disimpan. Ini sering terjadi kerana had keupayaan pelayan (tetapan PHP max_input_vars) - sila hubungi pentadbir sistem anda.

en: Not all labels were updated successfully.
ms: Tidak semua label telah berjaya dikemaskini.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ms: Tidak semua sub-soalan telah disimpan. Ia sering terjadi kerana had keupayaan pelayan (tetapan PHP max_input_vars) - sila hubungi pentadbir sistem anda.

en: Not enough values for calculation
ms: Nilai tidak cukup untuk pengiraan

en: Not equal to
ms: Tidak sama dengan

en: Not found
ms: Tidak dijumpai

en: Not invited
ms: Tidak Dijemput

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
ms: Perhatian bahawa bahagian penilaian ini hanya akan dipaparkan jika peraturan penilaian telah ditetapkan dan mod penilaian diaktifkan

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
ms: Nota: Anda hanya boleh memberi kebenaran yang terhad kepada pengguna lain kerana kebenaran anda sendiri adalah terhad.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
ms: Anda tidak boleh mengedit persamaan kerana terdapat syarat-syarat yang ditetapkan untuk soalan ini.

en: Null values are ignored in calculations
ms: Nilai nil tidak dihiraukan dalam pengiraan

en: Number greater than
ms: Nombor lebih daripada

en: Number less than
ms: Nombor kurang dari

en: Number of cases
ms: Jumlah kes

en: Numbers
ms: Nombor

en: Numbers only
ms: Nombor sahaja

en: Numbers only for 'Other'
ms: Nombor hanya untuk 'Lain-lain'

en: Numerical Input
ms: Input bernombor

en: OR
ms: ATAU

en: Oct
ms: Okt

en: October
ms: Oktober

en: Old VV version
ms: Versi lama VV

en: Once a survey is activated you can no longer:
ms: Bila soalselidik telah diaktifkan, anda TIDAK dibernarkan:

en: One
ms: Satu

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
ms: Satu atau lebih soalan mandatori belum dijawab. Anda tidak boleh meneruskan sehingga ia telah selesai.

en: Online Manual
ms: Online manual

en: Only an integer value may be entered in this field.
ms: Hanya nilai integer boleh dimasukkan dalam medan ini.

en: Only answer the following question if:
ms: Hanya menjawab soalan berikut jika:

en: Only answer this if the following conditions are met:
ms: Jawap hanya jika kondisi berikut ini dipenuhi:

en: Only integer values may be entered in these fields.
ms: Hanya nilai integer boleh dimasukkan dalam medan ini.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
ms: Hanya nombor boleh dimasukkan dalam ruang teks yang disertakan '%s'.

en: Only numbers may be entered in these fields.
ms: Hanya nombor boleh dimasukkan dalam ruang ini.

en: Only numbers may be entered in this field.
ms: Hanya nombor boleh dimasukkan dalam bidang ini.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
ms: Hanya satu sifat pusat dipetakan kepada atribut token

en: Optional
ms: Tidak wajib

en: Optional Question
ms: Soalan pilihan

en: Other
ms: Lain-lain

en: Other:
ms: Lain-lain:

en: Owner
ms: Pemilik

en: PHP PDO driver library
ms: Fail pemandu PHP PDO

en: PHP mbstring library
ms: Fail PHP mbstring

en: PHP version
ms: Versi PHP

en: PHP/PECL JSON library
ms: Fail PHP/PECL JSON

en: Partial
ms: Separa

en: Participants can save partially finished surveys
ms: Para peserta boleh menyimpan kajian separa siap

en: Password
ms: Kata laluan

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Percentage
ms: Peratusan

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
ms: Kebenaran untuk membuat kaji selidik (yang mana semua kebenaran diberikan secara automatik) dan papar, mengemaskini dan memadam tinjauan daripada pengguna lain

en: Permission to create, view, update and delete user groups
ms: Kebenaran untuk membuat, melihat, mengemaskini dan memadam kumpulan pengguna

en: Permission to create, view, update and delete users
ms: Kebenaran untuk membuat, melihat, mengemaskini dan memadam pengguna

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
ms: Kebenaran untuk membuat, melihat, mengemaskini, memadam, eksport dan import set label

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
ms: Kebenaran untuk membuat, melihat, mengemaskini, memadam, eksport dan import templat

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
ms: Kebenaran untuk melihat, mengemaskini tetapan & plugin global, menghapuskan dan mengimport plugin

en: Permissions were successfully updated.
ms: Kebenaran berjaya dikemas kini.

en: Persian
ms: Bahasa Parsi

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
ms: Masukkan soalan ke dalam kumpulan rawak dinyatakan, semua soalan termasuk dalam kumpulan yang ditetapkan akan muncul dalam susunan rawak

en: Please check at least one item.
ms: sila pilih sekurang-kurangnya satu item.

en: Please check the directory permissions.
ms: Sila semak kebenaran direktori.

en: Please choose
ms: Sila pilih

en: Please choose *all* that apply:
ms: Sila pilih *semua* yang berkenaan:

en: Please choose *only one* of the following:
ms: Sila pilih *hanya satu* di bawah:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
ms: Sila pilih semua yang berkenaan dan beri komen:

en: Please choose the appropriate response for each item:
ms: Sila pilih jawapan yang berkenaan untuk setiap item:

en: Please choose...
ms: Sila pilih...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
ms: Sila klik dan seret peluncur pengendali untuk memasukkan jawapan anda.

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
ms: Sila pastikan anda ingin keluar dari kajian ini, sila klik dibawah

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
ms: Sila sahkan token dengan menjawab soalan keselamatan dibawah dan tekan butang sambung.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ms: Sila hubungi % s (% s) untuk bantuan selanjutnya.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
ms: Sila hubungi pentadbir LimeSurvey anda untuk kata laluan anda.

en: Please enter a date:
ms: Sila masukkan tarikh:

en: Please enter your comment here
ms: Sila masukkan komen anda disini

en: Please fax your completed survey to:
ms: Sila faks kajian yand telah lengkap ke:

en: Please fill in %s answers
ms: Sila isikan jawapan %s

en: Please fill in at least %s answers
ms: Sila isikan jawapan sekurang-kurangnya %s

en: Please fill in at least one answer
ms: Sila isi sekurang-kurangnya satu jawapan

en: Please fill in at most %s answers
ms: Sila isikan jawapan yang paling %s

en: Please fill in at most one answer
ms: Sila isi paling banyak satu jawapan

en: Please fix this error in your database and try again
ms: Sila biaki kesilapan ini pada pangkalan data anda dan cuba lagi

en: Please number each box in order of preference from 1 to
ms: Sila nomborkan setiap kotak mengikut pilihan dari 1 hingga

en: Please select a file to import!
ms: Sila pilih fail untuk diimpot!

en: Please select a language:
ms: Bahasa pilihan:

en: Please select a user first
ms: Sila pilih pengguna dahulu

en: Please select a user group first
ms: Sila pilih kumpulan pegguna dahulu

en: Please submit by %s
ms: Sila hantar bila %s

en: Please upload between %s and %s files
ms: Sila muatnaik fail diantara %s dan %s

en: Please write your answer here:
ms: Sila letak jawapan anda disini:

en: Please write your answer(s) here:
ms: Sila letak semua jawapan anda disini:

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
ms: Plugin '%s' telah hilang dan dikeluarkan dari pangkalan data.

en: Plugin manager
ms: Pengurus Plugin

en: Polish
ms: Bahasa Poland

en: Portuguese
ms: Bahasa Portugis

en: Portuguese (Brazilian)
ms: Bahasa Portugis (Brazil)

en: Predefined
ms: Ditetapkan

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
ms: Awalan | Sufiks untuk senarai dropdown

en: Present answer options in reverse order
ms: Papar pilihan jawapan secara terbalik

en: Present subquestions/answer options in random order
ms: Sediakan sub-soalan/jawapan secara rawak

en: Preview question
ms: Pratonton soalan

en: Preview:
ms: Pratonton:

en: Previous
ms: Sebelum

en: Previous answer fields
ms: Ruang jawapan sebelumnya

en: Previous session is set to be finished.
ms: Sesi terdahulu telah habis.

en: Print your answers.
ms: Cetak jawapan anda

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
ms: Terbitkan API  bagi admin/pusat kawalan:

en: Q1 and Q3 calculated using %s
ms: Q1 dan Q3 dikira menggunakan  %s

en: Question
ms: Soalan

en: Question Type:
ms: Jenis soalan:

en: Question by Question
ms: Soalan demi Soalan

en: Question code
ms: Kod Soalan

en: Question code %s was updated to %s.
ms: Kod soalan %s telah dikemas kini kepada %s.

en: Question codes must be unique.
ms: Kod soalan mestilah unik.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
ms: Kod soalan mesti bermula dengan huruf dan hanya boleh mengandungi aksara angka abjad.

en: Question could not be created with error on %s: %s
ms: Soalan tidak boleh diwujudkan dengan kesilapan pada %s: %s

en: Question could not be created.
ms: Soalan tidak boleh dicipta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
ms: Soalan tidak boleh dihapuskan. Terdapat syarat-syarat untuk soalan-soalan lain yang bergantung kepada soalan ini. Anda tidak boleh menghapuskan soalan ini sehingga syarat-syarat dikeluarkan.

en: Question could not be updated
ms: Soalan tidak boleh dikemaskini

en: Question could not be updated with error on %s: %s
ms: Soalan tidak boleh dikemas kini dengan kesilapan pada %s:%s

en: Question could not be updated.
ms: Soalan tidak boleh dikemaskini.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
ms: Soalan tidak boleh dikemaskini. Terdapat syarat-syarat untuk soalan-soalan lain yang bergantung kepada jawapan kepada soalan ini dan menukar jenis yang akan menimbulkan masalah. Anda perlu menghapuskan keadaan ini sebelum anda boleh menukar jenis soalan ini.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
ms: Soalan tidak boleh dikemaskini. Ada kondisi untuk soalan lain yang bergantung pada jawapan atas soalan ini dan menukar jenis akan menimbulkan masalah. Anda mesti menghapuskan keadaan ini sebelum anda boleh menukar jenis soalan ini.

en: Question group was not saved.
ms: Kumpulan Soalan tidak disimpan.

en: Question help
ms: Bantuan Soalan

en: Question import is complete.
ms: Impot soalan selesai.

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
ms: Soalan di dalam bahasa %s tidak dapat dicipta disebabkan ralat pada %s: %s

en: Question is added to target (result is set to database default value).
ms: Soalan ditambah kepada sasaran (hasil diatur ke nilai lalai pangkalan data).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
ms: Soalan dipindahkan kepada kumpulan yang lain (hasil diimport dengan betul).

en: Question is removed from target (result is ignored).
ms: Soalan dikeluarkan dari sasaran (hasil diabaikan).

en: Question:
ms: Soalan:

en: Questions
ms: Soalan

en: Questions with conditions to this group
ms: Soalan beserta kondisi untuk kumpulan ini

en: Quick statistics
ms: Statistik pantas

en: Quick-add subquestion or answer items
ms: Cepat-tambah sub-soalan atau item jawapan

en: Quotas
ms: Kuota

en: R (data file)
ms: R (fail data)

en: R (syntax file)
ms: R (fail sintaks)

en: RANK
ms: KEDUDUKAN

en: RPC interface enabled:
ms: Antaramuka RPC daya

en: Random order
ms: Susunan rawak

en: Randomization group name
ms: Perawakan nama kumpulan

en: Ranking
ms: Kedudukan

en: Record Deleted
ms: Rekod dipadam

en: Records displayed:
ms: Paparan rekod:

en: Records imported
ms: Rekod telah diimpot

en: Referrer URL
ms: URL Rujukan

en: Registration
ms: Kembalikan pilihan

en: Registration attachments:
ms: Lampiran pendaftaran:

en: Registration email body:
ms: Kandungan e-mel pendaftaran:

en: Registration email subject:
ms: E-mel pendaftaran mata pelajaran:

en: Regular expression
ms: Ekspresi lazim

en: Relevance
ms: Kaitan

en: Relevance [Validation] (Default value)
ms: Kaitan [Pengesahan] (nilai asal)

en: Relevance help for printable survey
ms: Kaitan bantuan untuk kaji selidik boleh cetak

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
ms: Muat turun kajian dengan meng-klik pautan berikut (atau salin dan tampalkan pada layar web anda):

en: Reloading screen. Please wait.
ms: Penyegeran Skrin. Sila tunggu

en: Remaining
ms: Lebihan

en: Reminder Email:
ms: E-mel peringatan:

en: Reminder attachments:
ms: Lampiran peringatan:

en: Reminder count
ms: Jumlah peringatan

en: Reminder email body:
ms: Kandungan e-mel peringatan:

en: Reminder sent to:
ms: Peringatan dihantar ke:

en: Reminder sent?
ms: Peringatan dihantar?

en: Reminder status:
ms: Ingat Status:

en: Reminder(s) sent
ms: Ingat Semua dihantar

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
ms: Kawalan jauh boleh didapati menggunakan %s untuk membawa dan mendedahkan fungsi berikut:

en: Remove
ms: Alihkan

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
ms: Membuang teks atau nyahtandakan kotak pilihan secara automatik

en: Renumber the new record.
ms: Menombor-semula rekod baru.

en: Replace answers in file in the existing record.
ms: Gantikan jawapan dalam fail dalam rekod yang sedia ada.

en: Replace the existing record.
ms: Mengganti rekod yang sedia ada.

en: Report and skip the new record.
ms: Repot dan abaikan rekod baru.

en: Required
ms: Keperluan

en: Reset
ms: Mengulang

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
ms: Laras semula semua token ke keadaan 'tidak digunakan'

en: Reset answers and token completed state
ms: Laras semula jawapan dan token ke keadaan lengkap

en: Reset conditions/relevance?
ms: Set semula syarat/releven?

en: Reset start/end date/time?
ms: Menetapkan semula tarikh/masa mula/akhir?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
ms: Laras semula jawapan lengkap ke keadaan asal

en: Resources Import Summary
ms: Ringkasan impot bahan

en: Response
ms: Maklum balas

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
ms: Kajian {SURVEYNAME} dihantar.

en: Responses containing
ms: Jawapan mengandungi

en: Responses will be date stamped.
ms: Jawapan akan dicop tarikh.

en: Responses will have the IP address logged
ms: Jawapan akan mempunyai log alamat IP.

en: Responses will have their referring URL logged.
ms: Jawapan akan mempunyai log alamat IP.

en: Responses will not be date stamped.
ms: Jawapan tidak akan di cop  tarikh.

en: Responses will not have the IP address logged.
ms: Jawapan  tidak akan mempunyai log alamat IP.

en: Responses will not have their referring URL logged.
ms: Jawapan  tidak akan mempunyai log alamat IP.

en: Restore
ms: Kembalikan

en: Restore options
ms: Kembalikan pilihan

en: Restrict input to integer values
ms: Hadkan input kepada nilai integer

en: Result
ms: Keputusan

en: Results
ms: Hasil

en: Resume later
ms: Sambung semula kemudian

en: Return to survey
ms: Kembali ke soal selidik

en: Return to survey administration
ms: Pulang ke pentadbir kajian

en: Reverse answer order
ms: Susun jawapan secara terbalik

en: Romanian
ms: Bahasa Romania

en: Rows
ms: Baris

en: Russian
ms: Bahasa Russia

en: SMTP debug output:
ms: Hasil penyahpepijat SMTP:

en: SQL CODE THAT FAILED
ms: Kod SQL yang telah gagal

en: SQL command failed: %s
ms: Arahan SQL tidak berjaya: %s

en: STATA (.xml)
ms: Stata (. xml)

en: Same
ms: Sama

en: Same height for all answer options
ms: Ketinggian sama untuk semua pilihan jawapan

en: Save
ms: Simpan

en: Save Now
ms: Simpan Sekarang

en: Save and close
ms: Simpan dan tutup

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
ms: Simpan keduanya di direktori kerja R (gunakan getwd () dan setwd () pada tetingkap perintah R  untuk mendapatkan dan menetapkannya)

en: Save for further completion by survey user
ms: Simpan untuk penyelesaian lanjut oleh pengguna kajian

en: Save your unfinished survey
ms: Simpan kajian anda yang belum selesai

en: Saved Survey Details
ms: Simpan butiran kajian

en: Scenario
ms: Senario

en: Scope
ms: Skop

en: Screen:
ms: Skrin:

en: Search
ms: Cari

en: Second choice
ms: Pilihan kedua

en: Section
ms: Seksyen

en: Security question:
ms: Soalan keselamatan:

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Select columns
ms: Pilih lajur

en: Select file
ms: Pilih fail

en: Select the LDAP query you want to run:
ms: Pilih pertanyaan LDAP ingin anda jalankan:

en: Send
ms: Hantar

en: Send Invitations
ms: Hantar Jemputan

en: Send Reminders
ms: Hantar peringatan

en: Send email invitation
ms: Hantar e-mel jemputan

en: Send email reminder
ms: Hantar e-mel peringatan

en: Send me a copy:
ms: Beri saya satu salinan:

en: Sep
ms: Sept

en: Session lifetime for surveys (seconds):
ms: Sesi hayat untuk kaji selidik (saat):

en: Session writable
ms: Sesi boleh tulis

en: Set Survey Rights
ms: Tetapkan hak kajian

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
ms: Tetapkan nilai ini kepada alamat IP pelayan pangkalan data anda. Dalam kebanyakan kes "localhost" akan berfungsi. Anda boleh memaksa soket Unix dengan laluan soket lengkap.

en: Settings & Plugins
ms: Tetapan & Plugin

en: Settings for plugin %s
ms: Tetapan untuk pluguin %s

en: Short Free Text
ms: Teks pendek bebas

en: Short names
ms: Nama ringkas

en: Should we proceed with the delete?
ms: Teruskan untuk memadam?

en: Show
ms: Tunjuk

en: Show PHPInfo
ms: Tunjuk infoPHP

en: Show comment
ms: Paparkan komen

en: Show conditions for this question
ms: Tunjuk  kondisi untuk soalan ini

en: Show during registration?
ms: Papar semasa pendaftaran?

en: Show grand total for either columns or rows
ms: Papar jumlah besar untuk lajur atau baris

en: Show in public statistics
ms: Tunjuk didalam statistik awam

en: Show next...
ms: Tunjuk seterusnya...

en: Show previous...
ms: Tunjuk sebelumnya...

en: Show text responses inline:
ms: Jawapan teks dipaparkan selari:

en: Show title
ms: Paparkan tajuk

en: Show totals for
ms: Papar jumlah untuk

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
ms: Papar jumlah untuk baris, lajur atau kedua-dua

en: Sinhala
ms: Bahasa Sinhala

en: Size
ms: Saiz

en: Skipped tokens entry:
ms: Langkau kemasukan token:

en: Slider
ms: Gelangsar

en: Slider accuracy
ms: Ketepatan gelangsar

en: Slider initial value
ms: Hasil permulaan gelangsar

en: Slider maximum value
ms: Nilai maksimum gelangsar

en: Slider minimum value
ms: Nilai minimum slider

en: Slider starts at the middle position
ms: Gelangsar bermula pada kedudukan tengah

en: Slovak
ms: Bahasa Slovak

en: Slovenian
ms: Bahasa Slovania

en: Some URL description
ms: Beberapa gambaran URL

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ms: Cara mudah membuat kajian pertama anda:

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
ms: Maaf tiada jenis soalan sokongan dalam kajian ini.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ms: Maaf  jawapan anda telah melebihi had kuota kajian ini.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
ms: Maaf, tapi modul LDAP tiada dalam konfigurasi PHP anda.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
ms: Maaf, graf tidak dapat dipaparkan kerana soalan ini masih belum pernah dijawab.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
ms: Maaf, soalan ini mempunyai terlalu banyak pilihan jawapan untuk ditunjukkan dengan baik dalam graf.

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
ms: Maaf, fail (%s) yang di muatnaik lebih besar dari jumlah yang dibenarkan iaitu sebanyak %s KB

en: Sort answers alphabetically
ms: Susun jawapan mengikut abjad

en: Source table
ms: Jadual sumber

en: Spanish
ms: Bahasa Spanish

en: Spanish (Chile)
ms: Sepanyol (Chile)

en: Spanish (Mexico)
ms: Bahasa Spanish (Mexico)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
ms: Tentukan format tarikh/masa (format <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i>) dan "- /:." aksara-aksara yang dibenarkan untuk hari/bulan/tahun/jam/minit didahului atau tanpa didahului dengan sifar. Format awal kepada tarikh kajian selidik

en: Standard deviation
ms: Deviasi standard

en: Start date/time:
ms: Tarikh/Masa Mula

en: Start language:
ms: Bahasa permulaan

en: Starting from:
ms: Mula dari:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
ms: Bermula pada versi 2.05, nama pembolehubah hanya mengandungi huruf dan nombor; dan tidak boleh bermula dengan nombor. Ini nama pembolehubah tidak diterima.

en: Statistics survey %s
ms: Statistik kaji selidik %s

en: Step value
ms: Nilai langkah

en: Subject:
ms: Perkara:

en: Submission date
ms: Tarikh penghantaran

en: Submit
ms: Hantar

en: Submit Your Survey.
ms: Hantar kajian anda.

en: Submit your answers
ms: Hantar soalan anda

en: Submitted
ms: Dihantar

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
ms: Kod sub-soalan hanya boleh mengandungi aksara abjad angka.

en: Subquestion codes must be unique.
ms: Kod sub-soalan mestilah unik.

en: Subquestions %s could not be updated.
ms: Sub-soalan %s tidak dapat dikemaskini.

en: Success
ms: Berjaya

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Sum
ms: Jumlah

en: Support this project - Donate to
ms: Support this project: Donate to

en: Survey
ms: Buat kajian soalselidik

en: Survey %s
ms: Kaji selidik %s

en: Survey Has Been Deactivated
ms: Kajian telah dinyah-aktif.

en: Survey cannot be activated yet.
ms: Kajian soalselidik belum diaktifkan lagi.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ms: Kajian tidak boleh diaktifkan. samada anda tiada kebenaran atau tiada soalan.

en: Survey could not be updated
ms: Kajian tidak boleh dikemaskini

en: Survey deleted.
ms: Soal selidik dipadam

en: Survey description
ms: Keterangan kajian

en: Survey does not pass consistency check
ms: Kajian tidak  lulus pemeriksaan konsistensi

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ms: Kajian telah diaktifkan.  Jadual keputusan telah berjaya dicipta.

en: Survey name (ID)
ms: Nama kajian (ID)

en: Survey participants
ms: Peserta-peserta soal selidik

en: Survey registration confirmation
ms: Pengesahan pendaftaran kajian

en: Survey response
ms: Respons kaji selidik

en: Survey response %d
ms: Respons kaji selidik %d

en: Surveys
ms: Kajian

en: Swedish
ms: Bahasa Sweden

en: Switch to closed-access mode
ms: Beralih ke mod akses tertutup

en: Template Sample
ms: Contoh templat

en: Template:
ms: Templat:

en: Templates
ms: Templat

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
ms: Teks yang ditunjukkan pada setiap baris sub-soalan antara kedua-dua skala dalam mod tarik turun

en: Thai
ms: Bahasa Thailand

en: Thank you for completing this survey.
ms: Terima kasih kerana mengambil bahagian dalam kajian ini.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
ms: Terima kasih kerana mendaftar untuk kajian ini.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
ms: Terima kasih kerana menyimpan kajian yang sedang dijalankan.  Butiran berikutnya boleh digunakan untuk kembali ke kajian  ini dan menyambung semula kajian anda. Sila simpan e-mel ini sebagai bahan rujukan- kami tidak boleh mendapatkan balik kata laluan untuk anda.

en: Thank you!
ms: Terima kasih

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ms: 'Amaran had masa' akan kekal kelihatan untuk bilangan saat ini (tidak akan dimatikan jika tetapan ini dibiarkan kosong)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ms: 'Masa amaran had' kedua akan kekal kelihatan untuk bilangan saat ini (tidak akan mematikan jika tetapan ini dibiarkan kosong)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ms: Mesej kedua untuk memaparkan 'amaran had masa' (amaran asal akan dipaparkan jika ruang ini dibiarkan kosong)

en: The database you specified does already exist.
ms: Pangkalan data yang anda nyatakan sudah wujud.

en: The email you used is not valid. Please try again.
ms: E-mel yang anda gunakan tidak sah.  Sila cuba sekali lagi.

en: The entry was assigned the following record id:
ms: Entri telah ditugaskan ke rekod id berikut:

en: The following LimeSurvey updates are available:
ms: Berikut fail kemaskini LimeSurvey:

en: The following problems have been found:
ms: Masalah yangberikut telah dikenalpasti:

en: The following surveys are available:
ms: Kajian yang berikut telah disediakan. Klik pada mana-mana senarai kajian di bawah untuk paparan lengkap :

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
ms: Fail fon fail %s tidak dijumpai dalam <limesurvey root folder>/fonts. Sila lihat fail txt untuk bahasa anda dalam direktori fon untuk menjana carta.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
ms: Pengendali dipaparkan di tengah-tengah gelangsar kecuali jika nilai awal Gelangsar ditetapkan (ini tidak akan menetapkan nilai awal).

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
ms: Logaritma nombor untuk asas, jika diberikan, atau logaritma asli.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ms: Mesej untuk memaparkan 'amaran had masa' (amaran asal akan memaparkan jika ini dibiarkan kosong)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
ms: Fail yang di muatnaik masih belum mencapai jumlah terendah yang tetapkan

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
ms: Jawapan tidak boleh ditambah. Sila masukkan kod soalan.

en: The question could not be imported for the following reasons:
ms: Soalan tidak boleh diimport untuk sebab-sebab berikut:

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
ms: Rekod jawapan kaji selidik tidak mengandungi apa-apa maklumat yang boleh mengenal pasti diri anda, melainkan jika soalan kaji selidik jelas menanyakannya.

en: The response timings table has been renamed to:
ms: Jadual respons pewaktuan telah ditukar nama kepada:

en: The responses table has been renamed to:
ms: Jadual jawapan anda telah ditukar nama ke:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
ms: Jawapan kajian ini tiada lagi tersedia melalui LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
ms: Atribut dipilih tidak sah.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
ms: Kajian tidak dapat diaktifkan sehingga masalah diselesaikan.

en: The survey you selected does not exist
ms: Kajian yang anda pilih tidak wujud

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
ms: Token yang diber adalah tidak sah, atau telah digunakan

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
ms: Token anda berikan tidak sah atau telah digunakan

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
ms: Token yang diberi tidak sepadan  dengan sesi anda

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
ms: Jadual token yang berkaitan dengan kajian ini telah diubah namanya menjadi:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
ms: Jadual token telah dikeluarkan dan token tidak diperlukan lagi untuk mengakses kajian ini.

en: The update is now complete!
ms: Kemaskini lengkap!

en: There are no existing conditions in this survey.
ms: Tiada syarat yang ada dalam kaji selidik ini.

en: There are no groups available.
ms: Tiada kumpulan tersedia.

en: There are no participants to be exported.
ms: Tiada peserta yang akan dieksport.

en: There are no questions in this survey
ms: Tiada soalan dalam soalselidik ini

en: There are no unmapped attributes
ms: Tiada sifat-sifat yang tidak dipetakan

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
ms: Terdapat dua cara untuk menghentikan kaji selidik. Sila baca dengan teliti tentang dua pilihan di bawah dan memilih yang betul untuk anda.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
ms: Terdapat {EMAILCOUNT} e-mel perlu dihantar.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ms: Mengandungi {NUMBEROFQUESTIONS} dalam soalselidik ini

en: There is 1 question in this survey
ms: Mengandungi 1 soalan dalam soalselidik ini

en: There is already a recorded answer for this token
ms: Sudah ada jawapan dirakam untuk token ini

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
ms: Sudah ada penyertaan dengan token sama dalam jadual. Token yang sama tidak boleh diguna dalam penyertaan berulang.

en: There is no matching survey.
ms: Tiada kajian yang sama.

en: There was a problem updating the user permissions.
ms: Terdapat masalah mengemaskini akses pengguna.

en: Third choice
ms: Pilihan ketiga

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
ms: Arkib ZIP ini tidak mengandungi fail sumber yang sah. Import gagal.

en: This action need confirmation.
ms: Tindakan ini memerlukan pengesahan.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ms: Fail ini bukan fail arkib ZIP sah.  Impot gagal.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ms: Jenis fail ini tidak boleh dimuat turun.

en: This invitation has already been used.
ms: Jemputan ini telah digunakan.

en: This invitation is not valid anymore.
ms: Jemputan ini tidak sah lagi.

en: This invitation is not valid yet.
ms: Jemputan ini belum lagi tidak sah.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
ms: This is a closed-access survey, thus a valid token is required. Please contact the administrator for assistance.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
ms: Ini adalah kajian yang dikawal. Anda perlukan token yang sah untuk penyertaan.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
ms: Ini adalah sampel teks soalan. Pengguna diminta untuk memasukkan tarikh.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
ms: Ini adalah sampel teks soalan. Pengguna diminta untuk memilih kemasukan.

en: This is another sample question text - asking for number.
ms: Ini adalah sampel teks soalan - meminta untuk nombor.

en: This is not a .csv file.
ms: Bukan fail .csv

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
ms: Ini adalah sampel teks soalan terakhir - meminta beberapa teks baki.

en: This is some help text for this question.
ms: Ini adalah beberapa teks bantuan untuk soalan ini.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ms: Nama ini telah digunakan untuk kajian ini. Anda perlu gunakan nama simpanan lain.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
ms: Proses ini akan menghapuskan kajian ini, dan semua kumpulan berkaitan, soalan jawapan dan kondisi.

en: This question does not have a question 'type' set.
ms: Soalan ini tiada soalan set 'jenis'

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
ms: Soalan ini mempunyai set syarat, walau bagaimanapun syarat adalah tertakluk pada soalan yang seterusnya.

en: This question is mandatory
ms: Soalan ini adalah mandatori

en: This response ID is invalid.
ms: ID maklum balas tidak sah.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
ms: Kajian ini mempunyai jadual token berkaitan. Jika anda memadam kajian ini jadual token ini akan dihapuskan. Kami sarankan anda untuk mengekspot ataupunmembuat simpanan token ini sebelum memadam kajian.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ms: Kajian ini belum diaktifkan.  Tiada jawapan untuk dilihat.

en: This survey is active but expired.
ms: Kajian soalselidik ini aktif tetapi telah tamat tempoh.

en: This survey is active but has a start date.
ms: Kajian soalselidik ini aktif tapi mempunyai tarikh mula

en: This survey is anonymous.
ms: Kajian ini adalah tidak bernama.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
ms: Tinjauan ini buat masa ini tidak aktif. Anda tidak akan dapat menyimpan jawapan anda.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ms: Kajian ini belum aktif. Jawapan anda tidak boleh disimpan

en: This survey is not yet started.
ms: Kajian solaselidik ini belum bermula.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ms: Kajian ini adalah aktif, dan jawapan boleh direkod.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
ms: Penetapan kaji selidik ini belum diimport:% s =>% s

en: This will replace the existing text. Continue?
ms: Ini akan menggantikan teks yang telah ada. Teruskan?

en: Three
ms: Tiga

en: Time limit expiry message
ms: Mesej had masa tamat

en: Time limit message CSS style
ms: Gaya CSS mesej had masa

en: Title
ms: Tajuk Utama

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
ms: Tajuk sub-soalan %s telah dikemaskini kepada %s

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
ms: Untuk dapat memuat naik imej atau kandungan lain yang anda perlu menyimpan kjai selidik anda terlebih dahulu.

en: Token code for this participant
ms: Kod token untuk peserta ini

en: Token control
ms: Kawalan token

en: Token mismatch
ms: Token tidak padan

en: Tokens already exist for this survey.
ms: Token sudah wujud untuk soal selidik ini.

en: Too low
ms: Terlalu rendah

en: Total
ms: Jumlah

en: Total Errors
ms: Jumlah kesilapan

en: Total Imported files
ms: Jumlah fail yang diimpot

en: Total invitations sent
ms: Jumlah jemputan yang dihantar

en: Total numbers of sent reminders
ms: Jumlah peringatan yang telah dihantar

en: Total records in survey
ms: Jumlah rekod dalam kajian ini

en: Total responses
ms: Jumlah maklum balas

en: Total surveys completed
ms: Jumlah kajian yang lengkap

en: Total time
ms: Jumlah masa diambil

en: Try again
ms: Cuba semula

en: Try to import even if question codes don't match
ms: Cuba untuk mengimport walaupun kod soalan tidak sepadan

en: Try to submit again
ms: Hantar semula

en: Turkish
ms: Bahasa Turki

en: Two
ms: Dua

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
ms: Taipkan 'nama' yang digunakan untuk menyimpankajian ini, dan kata laluan.

en: Type:
ms: Jenis:

en: UJIS for Windows Japanese
ms: UJISuntuk Tetingkap Jepun

en: URL description:
ms: Deskripsi URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
ms: URL bagi responden untuk memilih-dalam kaji selidik ini

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
ms: URL bagi responden untuk memilih kaji selidik ini

en: URL of the survey
ms: URL kajian soalselidik

en: Unable to create directory `%s`.
ms: Tidak dapat mencipta direktori `%s`.

en: Unable to insert record into survey table
ms: Tidak dapat memasukkan rekod ke dalam jadual kajian

en: Uncertain
ms: Tidak pasti

en: Unchanged
ms: Tidak berubah

en: Unlimited
ms: Tidak terhad

en: Unlimited administration permissions
ms: Kebenaran pentadbiran yang tidak terhad

en: Unwritable
ms: Tidak Boleh di ubah

en: Update
ms: Kemaskini

en: Update condition
ms: Kemaskini kondisi

en: Update scenario
ms: Kemaskini senario

en: Upload
ms: Muat turun

en: Upload files
ms: Muatnaik fail

en: Upload your files
ms: Muatnaik fail anda

en: Uploading LDAP Query
ms: Mengemaskini pertanyaan LDAP

en: Use ComfortUpdate
ms: Gunakan ComfortUpdate

en: Use checkbox layout
ms: Gunakan susun atur kotak pilihan

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
ms: Gunakan fungsi javascript untuk membuang teks dan kotak nyahtandakan (atau gunakan Pengurus Expression sahaja).

en: Use slider layout
ms: Menggunakan susunan gelangsar

en: User
ms: Pengguna

en: User ID
ms: ID pengguna

en: User added.
ms: Pengguna telah ditambah

en: User does not exist in the group.
ms: Pengguna tidak wujud di dalam kumpulan.

en: User group successfully added!
ms: Kumpulan pengguna berjaya ditambah!

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Username already exists.
ms: Nama pengguna telah wujud.

en: Username: %s
ms: ID Pengguna : %s

en: Users
ms: Pengguna

en: Uses left
ms: Pengguna telah keluar

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
ms: Menggunakan jenis pujukan boleh memecah data anda; digunakan dengan penjagaan atau tidak jika boleh.

en: Validation:
ms: Validasi:

en: Values:
ms: Nilai:

en: Version
ms: Versi

en: Vietnamese
ms: Bahasa Vietnam

en: View Saved but not submitted Responses
ms: Lihat respon disimpan tapi tidak dihantar

en: View response
ms: Lihat maklumb balas

en: View statistics
ms: Papar Statistik

en: View the statistics for this survey.
ms: Lihat statistik kajian ini.

en: Visit our website!
ms: Lawat laman web kami!

en: Warning
ms: Amaran

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
ms: Amaran! E-mel latun admin tidak disimpan kerana ia tidak sah.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
ms: Amaran! E-mel lantun tidak dikemaskini kerana ia tidak sah.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
ms: Amaran! E-mel pemberitahuan tidak dikemaskini kerana ia tidak sah.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
ms: Amaran: Sebelum menghidupkan HTTPS, %s semak jika pautan ini sah. %s

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
ms: Amaran: Fail/direktori berikut perlu dikemaskini tetapi kebenaran yang ada untuk baca sahaja.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ms: Perhatian:  Anda masih menggunakan kata laluan yang diberikan ('pasword'). Sila tukar kata laluan anda

en: Warnings
ms: Amaran

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ms: Kami mohon maaf tapi anda tiada kebenaran untuk membuat demikian.

en: We are sorry but your session has expired.
ms: Kami mohon maaf tetapi sesi anda telah tamat.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
ms: Kami mengesyorkan bahawa sebelum anda memadam kajian ini anda mengekspot keseluruhan kajian daripada skrin pentadbiran utama.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
ms: Kami mengesyorkan bahawa sebelum anda meneruskan, sila ekspot keseluruhan kajian dari skrin utama pentadbir.

en: Welcome
ms: Selamat datang

en: Welcome %s!
ms: Selamat Datang %s!

en: Welcome message:
ms: Halaman pengenalan:

en: Welcome to %s!
ms: Halaman pengenalan %s!

en: Welcome:
ms: Halaman pengenalan

en: Welsh
ms: Bahasa welsh

en: When an imported record matches an existing record ID:
ms: Bila rekod diimpot sepadan dengan rekod ID yang telah wujud:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
ms: Windows Arabic (Windows 1256)

en: Windows Central European (Windows-1250)
ms: Windows Central European (Windows 1250)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
ms: Windows-31J - SJIS untuk Windows Japanese (cp932)

en: With real vv file : questions code are in second line
ms: Dengan fail vv sebenar: Kod soalan dalam baris kedua

en: Writable
ms: Boleh Tulis

en: Year
ms: Tahun

en: Yes
ms: Ya

en: Yes - Delete Them!
ms: Ya- Padam!

en: Yes/No
ms: Ya/Tidak

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ms: Anda akan memadam semua kondisi untuk soalan kajian ini

en: You are about to delete this survey
ms: Anda akan memadam kajian ini

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
ms: Anda tidak dibenarkan untuk mengedit akses pengguna yang anda sendiri.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
ms: Anda boleh mengimport semua jawapan lama yang serasi dengan kaji selidik semasa anda. Keserasian ditentukan dengan membandingkan jenis lajur dan nama, ID ruang sentiasa diabaikan.

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
ms: Anda dapat memuatkan kajian yang telah disimpan sebelumnya dari skrin ini.

en: You can not add a group if survey is active.
ms: Anda tidak boleh menambah kumpulan jika kajian aktif.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
ms: Sekarang anda boleh menggunakan watikah seterusnya untuk log masuk ke laman:

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
ms: Anda tidak boleh meneruskan sehinggalah anda memasukkan teks untuk satu atau lebih soalan.

en: You did not answer to the security question.
ms: Anda tidak menjawab soalan keselamatan.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
ms: Anda tidak memasang Perpustakaan Freetype. Menampilkan grafik memerlukan Perpustakaan Freetype untuk berfungsi dengan betul.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
ms: Anda tidak memasang Perpustakaan GD. Menampilkan grafik memerlukan Perpustakaan GD untuk berfungsi dengan betul.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
ms: Anda telah pun dikeluarkan dari senarai peserta pusat untuk laman web ini

en: You have already completed this survey.
ms: Anda telah menyempurnakan kajian ini.

en: You have been removed from the central participants list for this site
ms: Anda telah dikeluarkan dari senarai peserta pusat untuk laman web ini

en: You have not selected a question
ms: Anda belum memilih soalan

en: You have not selected a survey
ms: Anda tidak memilih sebarang soalselidik

en: You have to select a file.
ms: Anda perlu memilih fail.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ms: Anda perlu mendaftar untuk kajiani ini jika anda ingin mengambil bahagian.

en: You must be registered to complete this survey
ms: Anda perlu mendaftar untuk menjawab soalselidik ini

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
ms: Anda mesti menetapkan kebenaran menulis kepada fail ini sebelum meneruskan proses. Jika anda tidak pasti apa yang perlu dilakukan sila hubungi pentadbir sistem anda untuk mendapatkan nasihat.

en: You must supply a name for this saved session.
ms: Anda perlu memberi nama untuk sesi yang telah disimpan ini.

en: You must supply a password for this saved session.
ms: Sila berikan kata kekunci untuk sesi yang disimpan ini.

en: You need to add questions
ms: Anda perlu menambah soalan

en: You should export your responses before deactivating.
ms: Anda perlu mengeksport jawapan anda sebelum menyahaktifkan.

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
ms: Anda harus mengambil perhatian nama (s) jadual (s) dalam kes anda perlu untuk mengakses maklumat ini kemudian.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ms: Anda hanya boleh mengaktifkan kajian bila telah pasti tiada perubahan akan dilakukan.

en: Your Choices
ms: Your choices

en: Your Ranking
ms: Your ranking

en: Your answer
ms: Nama anda

en: Your assessment
ms: Taksiran anda

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
ms: Pelayar web anda memaklumkan bahawa ia telah digunakan untuk menjawab kajian ini.  Kami akan mengulangi sesi ini supaya anda boleh membuat kajian dari mula.

en: Your database server password.
ms: katalaluan pengkalan data anda

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
ms: kata laluan yang baru gagal disimpan kerana sama dengan kata laluan semasa

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
ms: Kala laluan yang baru gagal disimpan kerana kata laluan semasa salah

en: Your passwords do not match.
ms: Kata laluan anda tidak sepadan.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
ms: Jawapan anda tidak hilang dan telah die-mel ke pentadbir laman web dan akan dimasukkan ke dalam pangkalan data kami kemudian.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
ms: Kajian anda boleh mengekspot data yang berkaitan dengan setiap jawapan. Pilih bidang  tambahan yang ingin anda ekspot.

en: Your survey responses have been recorded.
ms: Jawapan anda telah direkod.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
ms: Jawapan kajian anda telah berjaya disimpan. Anda akan dihantar e-mel pengesahan. Sila pastikan anda menyimpan kata laluan, kerana kami tidak boleh mendapatkan balik untuk anda.

en: Your survey was successfully saved.
ms: Kajian anda telah berjaya disimpan.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ms: Soalselidik  akan di simpan mengikut nama dan kata laluan yang anda diberikan, dan akan dilengkapi bila anda kembali dan menggunakan nama dan kata laluan tersebut.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
ms: Kunci kemas kini anda telah melebihi bilangan kemaskini maksimum!

en: and
ms: dan

en: at question
ms: pada soalan

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
ms: angka: Sumber ("nama fail", pengekodan = "UTF-8") pada tetingkap arahan R, menggantikan nama fail dengan nama fail sebenar

en: equals
ms: sama

en: hours
ms: jam

en: is
ms: adalah

en: is NOT
ms: ia BUKAN

en: is greater than
ms: lebih besar dari

en: is greater than or equal to
ms: adalah lebih besar daripada atau sama dengan

en: is less than
ms: adalah kurang daripada

en: is less than or equal to
ms: adalah kurang daripada atau sama dengan

en: is lesser than
ms: adalah kurang daripada

en: is matched (regexp)
ms: ia sepadan (regexp)

en: minitab method
ms: Kaedah Minitab

en: mins
ms: minit

en: or
ms: atau

en: page
ms: laman

en: seconds
ms: saat

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
ms: ini adalah sebuah email automatik untuk memberitahu bahawa  pengguna telah dicipta untuk anda di halaman '% s'.

en: unknown
ms: Tidak diketahui

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
ms: lawat http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php untuk maklumat lanjut
